Epilace pulzním světlem

Epilace pulzním světlem

INFORMACE A OBJEDNÁVKY NA TEL.: 702 578 587

Tato epilace je šetrná a bezbolestná metoda jak se zbavit Vašich chloupků pomocí fototermického efektu kdy dochází ke zničení folikulu chloupku a zamezení dalšímu růstu. Zde se pokusíme odpovědět Vám na základní otázky k celé proceduře a vysvětlit princip této metody.

Příprava před ošetřením.

Pro nejlepší výsledky prosíme klienty, aby docházeli s upravenými chloupky 2-3 mm. mezi sezeními se chloupky mohou pouzeholit, v obličeji stříhat, ale netrhat!

 

Jak často mohu opakovat ošetření?
Pokud kůže není červená ani zanícená ošetření lze opakovat po 48 hodinách. Většina uživatelů čeká 3–4 týdny mezi ošetřením pro kontrolu, které chloupky vypadly a pro identifikaci nově narostlých. Časování pro opakování není zásadní, zvolte si dobu, která vám vyhovuje. Pozor na intenzivní opakované ošetření jedné oblasti, může to způsobit zarudnutí a otok.

Existují tři fáze cyklu:
Anagenní = aktivní fáze růstu
Katagenní = fáze degradace – zastavuje se výživa a růst
Telogenní = klidová fáze – chloupky vypadávají a začínají se formovat nové

Tyto fáze se cyklicky opakují.

Co lze po ošetření očekávat?

Průzkum ukazuje, že po 4-6 ošetřeních vymizí 75-100% ochlupení. Po ošetření se zprvu zdá, že chloupky stále rostou. Je tomu tak proto, že záření zničí vlasový kořínek, nikoliv chloupek samotný. Ošetřený chloupek by měl vypadnout za 2-3 týdny poté, co je vytlačen epidermis. To je důvod, proč výsledky nejsou viditelné ihned po aplikaci. Výsledek léčby se u jedinců liší a nelze jej předem odhadnout. Obvykle zůstávají ty chloupky, které jsou měkké a tenké, a chloupky bez pigmentu. U většiny jedinců IPL vykazuje velice dobré výsledky. Pouze v případě velmi světlých chloupků a světlé pokožky bez pigmentu se účinnost aplikace IPL poměrně snižuje.
Může se objevit mírné zčervenání kůže, které běžně zmizí do 24 hodin. Lokální zčervenání po ošetření je způsobeno tepelným působením na cibulku chloupku a je zcela normální. Pokud zčervenání zůstane i po 24 hodinách, znamená to, že jste zvolili příliš vysoký stupeň výkonu vhodný pro váš typ kůže

Čemu se mám vyhýbat bezprostředně po ošetření?
Nevystavujte se slunečnímu záření ani nenavštěvujte solárium. Pokud vystavíte kůži slunci, použijte krém na opalování s vyšším faktorem. Vyhněte se použití peelingů, vody s vysokým obsahem chloru ani nepoužívejte horkou koupel po dobu 48 hodin. Chlor ve vodě může způsobit svědění.

 

Je třeba následně pokožku nějak speciálně ošetřit?

Pokud chcete, můžete aplikovat neparfemované zklidňující mléko, ledový blok nebo vlhký obklad ke zchlazení ošetřené oblasti. Udržujte ošetřenou oblast v čistotě po dobu třech dnů. Ideální je použití antibakteriálního mýdla dvakrát denně. Při ošetřování podpaží nepoužívejte antiperspiranty a deodoranty 2–3 dny.

Jaký je ideální počet návštěv?

Počet návštěv závisí na ošetřované oblasti, v průměru se jedná o 5 sezení. Ochlupení roste v cyklech (existují období růstu a období klidu). IPL působí nejvíce na chloupky v růstové (anagenní) fázi. Proto je třeba uskutečnit několik sezení, abychom ošetřili i chloupky, které byly při předchozích sezeních v klidové fázi. Ošetření bude tím účinnější, čím tmavší budou chloupky a světlejší pokožka. Nejlepší účinky jsou v oblasti podpaží a třísel.Také se v obličejové části doporučuje více návštěv a to min 6x a ostatní části min 4x

 

Kolik ošetření budu potřebovat?
IPL epilace  je všeobecně efektivní a trvalá po 6 ošetřeních během 6 měsíců. Je to zcela individuální – výsledek závisí od osoby a od oblasti ošetření, hustoty chloupků, cyklu růstu a barvy. Tmavé chloupky na světlé pokožce reagují nejlépe, naopak světlejší chloupky s menším obsahem pigmentu mohou vyžadovat více opakovaných ošetření. Pro dosažení uspokojivého výsledku někdo může vyžadovat více, někdo méně opakování. Po každém ošetření si všimnete postupného ztenčování/redukci růstu chloupků v ošetřené oblasti. Ženy, které trpí nadměrným růstem chloupků z důvodu přítomnosti mužského hormonu v těle vyžadují dlouhodobé ošetření..

 

Proces:

Pulsní světlo generuje záblesk světla o velké intenzitě (IPL světlo), které proniká kůží a přednostně se zachytává v pigmentu kůže a cibulkách chloupků. Účinkem tzv. selektivní fototermolýzy dojde k přehřátí tkáně obsahující pigment a zničení vlasového folikulu nebo odstranění nežádoucí pigmentace.
Při fototermickém efektu dochází ke zničení folikulu chlupu a zamezení dalšímu růstu chloupku a to tak, že jsou chloupky ozářeny pouze zlomkem sekundy. Energie světla je absorbována pigmentem ve vlasu.
Pigment se zahřeje a přenese teplo do kořene vlasu a spálí jej. Když teplota v kořeni vlasu dosáhne 70 stupňů, folikul, který jej vyživuje je spálen a na tomtéž místě nemůže už žádný vlas vyrůst. Energie vychází z xenonového světla. Pro dobrý výsledek se doporučuje nejméně 4 – 6 ošetření.

Kontraindikace:

  • Těhotenství a kojení
  • Nezhoubné i zhoubné onemocnění
  • Extrémně tmavá, opálená pleť nebo při čerstvém opálení
  • Dermatologické problémy (s výjimkou akné)
  • Otevřené rány
  • Epilepsie
  • Kardiostimulátor
  • Užívání léků způsobující fotocitlivou

 

CENÍK

1x ošetření  PRSTY NA RUKOU 495 Kč
1x ošetření  PRSTY NA NOHOU 495 Kč
1x ošetření  HORNÍ RET 595 Kč
1x ošetření  BRADA 745 Kč
1x ošetření  KRK 945 Kč
1x ošetření  OKOLÍ BRADAVEK 945 Kč
1x ošetření  PODPAŽÍ 1 245 Kč
1x ošetření  RAMENA 1 495 Kč
1x ošetření  TŘÍSLA 1 495 Kč
1x ošetření  BRAZÍLIE 1 745 Kč
1x ošetření  PŘEDLOKTÍ 1 995 Kč
1x ošetření  HRUDNÍK 2 445 Kč
1x ošetření  BŘICHO 2 445 Kč
1x ošetření  HORNÍ ČÁST ZAD 2 445 Kč
1x ošetření  SPODNÍ ČÁST ZAD 2 445 Kč
1x ošetření  HÝŽDĚ 2 445 Kč
1x ošetření  LÝTKA 2 745 Kč
1x ošetření  PAŽE CELÉ 2 245 Kč
1x ošetření  STEHNA 3 245 Kč
1x ošetření  ZÁDA celá 3 245 Kč